Zaproszenie na XI Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

 
Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność, w imieniu wszystkich organizatorów zaprosić na Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, które w tym roku będą trwać od 24 do 28 sierpnia.
 
Już po raz jedenasty Jasło będzie gościć miłośników wina oraz pasjonatów winiarstwa z całej Polski i z zagranicy. Na jednej z największych tego typu imprez w naszym kraju można będzie spotkać najbarwniejsze postacie polskiej branży winiarskiej. W tym roku nasi goście będą nie tylko raczyć się wyjątkowymi winami, ale będą mieć również okazję spróbować wyśmienitych potraw, które serwować będą specjalnie zaproszeni wystawcy z ofertą gastronomiczną dopasowaną do naszej imprezy.
 
Od środy do piątku (24 – 26 sierpnia) jasielscy winiarze zaproszą enoturystów na Dni Otwartych Piwnic. Nie ma nic przyjemniejszego od zwiedzania winnic w towarzystwie winiarzy i degustowania niepowtarzalnych win w miejscu, w którym powstały.
 
W sobotę i niedzielę (27, 28 sierpnia) odbędzie się Prezentacja Winiarska na Jasielskim Rynku. Wśród wystawców będą: winiarze i stowarzyszenia winiarskie, producenci i eksporterzy wina oraz inni przedstawiciele branży winiarskiej. Organizatorzy szykują dla zwiedzających wiele atrakcji… Wstęp na imprezę będzie wolny.
 
W sobotę odbędą się winiarskie także Warsztaty Degustacyjne prowadzone przez wyśmienitych sommelierów. Tematami tegorocznych warsztatów będą: „Odmiany polskich winnic” i „Wina musujące świata”.
 
Częścią XI Międzynarodowych Dni Wina będzie również III Konkurs Win Polskich organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich. Wina oceniane będą pod czas degustacji „w ciemno”, przez jury złożone wyłącznie z dyplomowanych sommelierów. Medale i wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: wino białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie. Wszystkie nagrodzone w konkursie wina będzie można degustować pod czas Prezentacji Winiarskiej na Rynku.
 
Do zobaczenia w Jaśle!

 

 

Pliki dla wystawców: