Warsztaty degustacyjne podczas XIII MDW w Jaśle

 

Jak co roku, podczas Dni Wina w Jaśle odbywają się warsztaty degustacyjne z polskimi winami i nie tylko. Tym razem nie jest inaczej. Warsztaty cieszą się niezmiennie sporym zainteresowaniem, bo  to nie tylko poznawanie nowych etykiet i ich smakowanie, ale też doskonały trening sensoryczny i jednocześnie świetna zabawa.

Stali bywalcy imprezy nie będą zaskoczeni tradycyjnym już pojedynkiem „Polska vs. Reszta świata” rozgrywanym pod czujnym okiem sędziego Tomasza Koleckiego. Do boju staną najlepsze polskie trunki degustowane w ciemno z odpowiadającymi im stylistycznie przeciwnikami z tradycyjnych regionów winiarskich. Historia pokazuje, że uzyskiwane noty i wynik głosowania potrafią zaskoczyć. Ciekawe, czy tak będzie i tym razem.

„Magia szkła” brzmi tajemniczo. Czarodziejem i żonglerem szklanymi pucharami będzie Piotr Kamecki. Używając naczyń różnych kształtów i rozmiarów na oczach i językach publiczności będzie zmieniał smak wina. Czy zamiana boskiego trunku w diabelską lurę przy użyciu kufla i kieliszka jest w ogóle możliwa? I czy to dlatego podczas Dni Wina w Jaśle zakazany jest plastik? Czy istnieje szklany Graal i jak go znaleźć? Chcemy znać wszystkie odpowiedzi.

„Wino, ser i …” Wino i sery to zgrany duet. Ale co się stanie, jeśli użyjemy innych, zaskakujących dodatków? Czy zmienią wszystko? O tym będzie można się przekonać podczas tego spotkania. Będą polskie wina i polskie sery, ale też inne polskie specjały na słono, słodko i kwaśno. Tradycyjne i spodziewane połączenia, ale też odważne eksperymenty. Czy istnieją pary idealne? W ich odkrywaniu pomoże menu ułożone przez  Katarzynę Korzeń i Tatianę Muchę.

„Aromaty i smaki polskich wina” będą do odkrycia podczas kolejnych warsztatów. Znacie polskie wina? Wiecie czym pachną i jak smakują? Przygotowany specjalny zestaw smaków i aromatów, które można znaleźć w polskich winach pozwoli na rozłożenie poszczególnych etykiet na czynniki pierwsze. Będą do wąchania zioła, do smakowania owoce, a ich ślady do odnajdywania w kieliszku. Świetny trening sensoryczny i sporo zabawy obiecują Katarzyna Korzeń i Tatiana Mucha.

 

Cena warsztatów: 50 zł. od osoby za każdą degustację.

 

Bilety dostępne:

Polska vs. Reszta świata - https://828053-5.evenea.pl/

Magia szkła – https://828053-6.evenea.pl/

Wino, ser i… - https://828053-2.evenea.pl/

Aromaty i smaki polskich win – https://828053-3.evenea.pl/