XII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania 2017

W dniach 30 września i 1 października na terenie PODR w Boguchwale miała miejsce XII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania. W wydarzeniu czynnie uczestniczyli winiarze ze Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia oraz Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy.

 

W sobotę zaprosili do udziału w dwóch konferencjach: wykład pt. “Uprawa winorośli i produkcja wina" wygłosił Dariusz Rosół, a “Zasady degustacji i oceny wina” przedstawiła Barbara Czajka. Obie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowanie i wszystkie miejsca były zajęte. Na dziedzińcu przed budynkiem PODR znajdowały się stoiska z podkarpackimi winami, gdzie można było je nie tylko podegustować i zakupić, ale również porozmawiać z ich producentami.

Niedziela upłynęła pod znakiem nagród. Wśród osób nagrodzonych znaleźli się również winiarze, którzy przedstawili poprzedniego dnia wina do oceny konsumenckiej. Uznanie dla ciężkiej pracy winiarzy zostało wyrażone również poprzez przyznanie nagród specjalnych. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze Dariuszowi Rosołowi nagrody dyrektora PODR w Boguchwale za szczególne zaangażowanie w promocję winiarstwa na Podkarpaciu oraz medalu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Zasłużony dla rolnictwa.”

Teren PODR w Boguchwale przez dwa dni intensywnie tętnił życiem. Naszą szczególną uwagę przyciągały zwłaszcza stoiska z regionalną żywnością. Nie spodziewaliśmy się np. takiej mnogości regionalnych serów i wędlin. To był bardzo przyjemny weekend, tym bardziej, że pogoda wyjątkowo dopisała. 

Szczegółowa relacja z wydarzenia:

http://www.podrb.pl/index.php/12-aktualnosci/377-galeria-fotografii-xii-jesiennej-gieldy-ogrodniczej-podkarpackiego-swieta-winobrania-i-ogolnopolskiej-wystawy-krolikow-cz-1

http://www.podrb.pl/index.php/12-aktualnosci/378-galeria-fotografii-xii-jesiennej-gieldy-ogrodniczej-podkarpackiego-swieta-winobrania-2017-i-ogolnopolskiej-wystawy-krolikow-cz-2